17 mar

Fotochromowe okulary do biegania RUNTRAIL Decathlon

Kupione, leżały spokojnie i czekały na dzień pierwszej próby. Wreszcie wiosenne słońce zachęciło by po nie sięgnąć.

Cechy wyróżniające

Kalenji RUNNING 700 PHOTOC RUNTRAIL [8500975] to specjalne okulary wyposażone w szkła fotochromatyczne. Jest to rozwiązanie, które zmienia natężenie ściemnienia okularów w zależności od natężenia światła. Ten model okularów Decathlon operuje w granicach CAT.1 do CAT.3 czyli przy zmierzchu rozjaśniają się na tyle by dobrze widzieć szlak, a gdy słońce mocno operuje przyciemniają się na tyle, by nie być oślepionym.

Cały proces zmiany natężenie trwa do niecałej minuty, a jak widać na powyższym zdjęciu, ściemnienie nastąpiło bardzo szybko, mimo niskiej temperatury która ten proces lekko opóźnia.
Do tego “szkła” z poliwęglanu mimo, że ich odcień wydaje się naturalnie szary, mają delikatnie brązowy ton, co powoduje że nasze otoczenie dostaje wesołą tonację kolorów, dzięki czemu jest nam zwyczajnie milej patrzeć dookoła. Ochrona przed UV oczywiście 100%.

R e k l a m a

Mamy teraz czas jaki mamy, więc chodzenie w maseczce czy Buffie to już codzienność. Jako okularnik przeklinam głośno tę konieczność. Ale okulary Runtrail, wyposażono w specjalną warstwę chroniącą przed parowaniem i co szczególnie fajne – funkcja ta DZIAŁA jak złoto!

Wygoda

Wykończenie jest świetnej jakości, tworzywo miękkie i elastyczne, dobrze dopasowujące się do twarzy. Nosek z gumy i zauszniki powleczone gumą gwarantują świetne utrzymanie na miejscu, mimo dynamicznego ruchu.

Są komfortowe nawet przy treningu trwającym 3h – co sprawdziłem, a ich konstrukcja zapewnia ochronę przed kurzem, deszczem i wszystkim co może nas zaskoczyć podczas biegu. Co prawda Decathlon posiada też model Rockrider MTB XC PHOTO [8575783] dedykowany do jazdy rowerem, ale moim zdaniem wersja biegowa sprawdzi się na jednośladzie równie dobrze. Kupowanie więc drugiej pary fotochromów nie będzie konieczne.

W komplecie z okularami otrzymujemy wytrzymały pokrowiec, niestety to co mi się nie podoba – zamiast nadruku, naklejono na niego papierową naklejkę. Niby zaletą jest iż jest w kolorze, ale w praktyce okrutnie zlezie w trakcie użytkowania.

R e k l a m a

Podsumowanie

Bardzo wygodne, nie sprawiające dyskomfortu, sprawdzające się w dynamicznie zmieniających się warunkach oświetlenia, czy przy pochmurnej i niesfornej aurze. Dobre do wielu typów aktywności, odporne i trwałe oprawki. “Szkła” o dobrej jakości optycznej i miłym dla nastroju odcieniu.

To kolejny dobry produkt z Decathlonu który polubiłem po wcześniej opisanych biegowych gaciach, czy butach trailowych Kalenji. Mam nadzieję opisać Wam więcej takich które się sprawdzają, albo po prostu je lubię.

autor: Adrian Diego Stan

Redaktor
Miłośnik fotografii, zabytkowych aparatów, motocykli i Szkocji
Sporty: bieg, rower, spacer, rolki, siłownia, wędrowanie
Lokalizacja: Poznań | Polska

FacebooktwitterpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwitterpinterestlinkedintumblrmail


Leave a Reply