26 lut

Wkładki Ironman ProFormGel – upgrade do moich butów

Dzisiaj dotarły do mnie wkładki Ironman ProFormGel, mają rozwiązać problem zbyt małej tłumienności nowych butów Dacathlona Kalenji Kiprun Trail XT6 o których już pisałem.

Już na pierwszy rzut oka widać różnicę w możliwościach, a porównanie do standardowych wkładek Kalenji zachęca do natychmiastowej ich wymiany. Co ciekawe mój rozmiar to 44,5 zaś wkładki mają obsłużyć obuwie nawet 46, ale nadmiar do obcięcia okazał się zaskakująco mały. Mam obawy, czy w butach 46 nie zabraknie im długości. Tak czy inaczej, nowe wkładki idealnie wpasowały się w buty XT6. Samo docinanie było precyzyjne gdyż materiał jest robrze zespolony z żelem i nożyczki dają się prowadzić bezproblemowo zgodnie ze szlakiem wytyczonym przez wkładkę oryginalną.

Wykonane są bardzo ładnie, nie są grube, a żel wydaje się być trwały. Środkowa część zgodnie z zapewnieniem producenta ma cechować się większą gęstością, ma więc znacznie lepiej stabilizować stopę. Mam wielką nadzieję, że nowe wkładki rozwiążą problem poodbijanych pięt i rozwiążą ten drobny mankament butów XT6.

R e k l a m a

Ponieważ borykam się z obtarciem palca, wczoraj miałem okazję założyć buty trailowe i użyć ich w 80% na asfalcie. Mam więc wnioski z testów praktycznych.

Podczas marszu wkładki sprawują się fenomenalnie, tłumienie jest idealnie dobrane, a stopa precyzyjnie prowadzona. Czuje się spory komfort chodu oraz przyjemność. Podczas biegu jednak, gdy oczekiwania wzrastają, tłumienie okazuje się zbyt małe dla mojej masy. Ważny faktor to maksymalne obciążenie butów które przekraczam o 23kg, ale podeszwa w XT6 jest tak twarda, że wkładki Ironman ProFormGel nie są wstanie wiele pomóc. Owszem, jest różnica pomiędzy nimi, a oryginalnymi w które but był wyposażony, jednak w mojej sytuacji nie dość wystarczająca. Myślę, że lepsze to niż nic, a w terenie sprawdzą się wyśmienicie polepszając pozycję stopy w bucie, ale też i komfort. Potwierdza się jednak moje przekonanie, że z taką nadwagą NewBalance daje radę ze swoim FreshFoam w modelu 1080 i mówię to mimo kolejnego obtarcia stóp w tym modelu. Będę bacznie zwracać uwagę na podeszwę, bo to ona robi najcięższą robotę.

R e k l a m a

autor: Adrian Diego Stan

Redaktor
Miłośnik fotografii, zabytkowych aparatów, motocykli i Szkocji
Sporty: bieg, rower, spacer, rolki, siłownia, wędrowanie
Lokalizacja: Poznań | Polska

FacebooktwitterpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwitterpinterestlinkedintumblrmail


4 komentarze do “Wkładki Ironman ProFormGel – upgrade do moich butów

  1. Prezentowane wkładki wyglądają na bardzo solidne i komfortowe…Z pewnością sprawdzają się doskonale podczas uprawiania sportu. Być może zdecyduję się na zakup…

Leave a Reply