13 lis

Drużyna parkrun na Wings For Life 2024

W zeszłym roku z sukcesem udało nam się powołać do życia drużynę parkrun Polska, która wspólnie pobiegła podczas Wings For Life World Run 2023 w Poznaniu.
Ukończyły się już zapisy na poznański bieg z samochodem pościgowym.
Osiem tysięcy pakietów rozeszło się w 9 minut.

“Rekordowe wyprzedanie miejsc na Bieg Flagowy w Poznaniu jest absolutnym fenomenem wśród wszystkich Biegów Flagowych na świecie, gdzie miejsca są dostępne nawet na kilka tygodni przed startem. Pokochaliście bieg w Poznaniu tak samo mocno, jak my i jesteśmy Wam ogromnie wdzięczni za okazane na przestrzeni lat wsparcie.”

Na szczęście nie tylko ulicami Poznania można pobiec i w tym miejscu pragnę zachęcić Was do biegu wraz z aplikacją lub ciągle dostępnych miejscach w innych lokalizacjach.

Formuła biegu WFL

Do dyspozycji mamy dwie opcje – najbardziej wyjątkowa – czyli bieg za samochodem pościgowym, oraz bieg z aplikacją – która podobnie jak ścigający nas samochód zachęca nas do większego wysiłku.

Wyjątkowość biegu polega na tym iż nie tyle biegniemy do mety, co meta biegnie (jedzie) do nas.
Co prawda w kalkulatorze WFL, możemy sprawdzić ile powinno nam się udać pokonać trasy. Zależy to jednak tez od wyjątkowych parametrów dnia, a więc tak naprawdę ciężko jest przewidzieć ile dokładnie przebiegniemy. Tylko jedno jest pewne – trzeba biec “tak szybko jak się da”, przez “tak długo jak się da”.
Na na odpoczynek będzie czas dopiero gdy dopadnie nas samochód pościgowy.

Samochód pościgowy w Polsce prowadzony jest przez Kapitana Wąsa (Adama Małysza), który startuje za nami z prędkością 14km/h, już 30 minut po rozpoczęciu biegu. Co kolejne 30 minut przyspiesza coraz bardziej, by w końcu minąć nas z radosnym klaksonowym hałasem.

Aplikacja w telefonie symuluje pościg autem i pozwala przebiec ten wyjątkowy bieg w lubianym przez siebie kawałku lasu, na stadionie, czy na ulubionej ścieżce biegowej. Możemy pobiec w samotności lub dołączyć do zorganizowanych biegów z aplikacją jakie odbywają się w różnych miejscach.

R e k l a m a

Cel biegu WFL

“W momencie, kiedy to czytasz, ktoś doświadczył urazu rdzenia kręgowego, po którym zostanie sparaliżowany. To znaczy: brak czucia w nogach, w innych przypadkach także w ramionach i dłoniach. Unieruchomienie. Stałe uzależnienie od pomocy innych. Chcemy pomóc. Jako Fundacja charytatywna, Wings for Life wspiera przełomowe badania prowadzone na całym świecie. Nasz wielki cel, to wynalezienie metody leczenia urazów rdzenia kręgowego.
Najlepsze jest to, że 100% wpisowego i wszystkich datków trafia bezpośrednio na badania nad rdzeniem kręgowym, aby w przyszłości pomóc w leczeniu jego urazów.”

Przeczytaj więcej o urazach rdzenia kręgowego >>
Przeczytaj więcej o badaniach wspieranych przez WFL >>
Jak więc widać, nie dość, że możemy uczestniczyć w wyjątkowym biegu to jeszcze wesprzeć wyjątkową sprawę.

Weź udział

No dobrze, nie udało Ci się zdobyć pakietu na bieg z samochodem pościgowym w Poznaniu. Trudno się dziwić – to popularna lokalizacja i od lat pakiety są rozchwytywane, jak na polowaniu. Ale to nie koniec, ciągle dostępne są miejsca na bieg na przykład w Holandii, Niemczech czy Austrii.

Z aplikacją możesz uczestniczyć w zorganizowanych biegach na przykład w Stęszewie.
Miałem okazję biec tak dwa razy – w tym jeden z nich spotkaliśmy się w sporym gronie, dzięki inicjatywie Roberta z Cytadela by Night, który zaprosił do współuczestnictwa biegaczy WFL w organizowanym przez CBN maratonie. Aplikację pobrać możesz na iPhone i Android a w niej poza funkcją samego biegu WFL, dostępne są też treningi i symulacje biegu finałowego.

R e k l a m a

Drużyny

W tym miejscu chcę zachęcić Was do dołączenia do drużyny. Drużyny są bowiem motorem napędowym tego begu i od początku zachęca się do ich tworzenia.

parkrun Polska, to ekipa biegaczy parkrun z całej polski, którą łączy wspólny sobotni bieg i wolontariat na całym prawie świecie. Mimo, że czasem do siebie mamy bardzo daleko, to jednak jesteśmy jedną rodziną.
A któż jest lepszą drużyną niż rodzina. Zapraszam zatem by do nas dołączyć.

W Poznaniu spotkamy się przed biegiem by zrobić wspólne zdjęcie i zagrzać się do walki. Mam jednak nadzieję, że w całej Polsce, zorganizujecie się by razem z aplikacją pobiec – może na przykład na waszych lokalnych, sobotnich trasach – w kupie siła!

A zatem…
Zapisujcie się na bieg, dołączajcie do drużyny parkrun Polska i do zobaczenia 5 maja 2024.

autor: Adrian Diego Stan

Redaktor
Miłośnik fotografii, zabytkowych aparatów, motocykli i Szkocji
Sporty: bieg, rower, spacer, rolki, siłownia, wędrowanie
Lokalizacja: Poznań | Polska

FacebooktwitterpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwitterpinterestlinkedintumblrmail


Leave a Reply