20 lut

Wreszcie mam trailówki Kalenji Kiprun XT6

Ponieważ nie chcę prać ulicznych NB przed Szkocją, a w sobotę nad Rusałką warunki będą stabilnie błotniste, dziś przy okazji zakupów w Lerła Merlę z moim dziadkiem zahaczyliśmy o Decathlona i mam wreszcie trailówki.
Ucelowałem w model Kalenji Kiprun Trail XT6. Akurat była przecena z 250 na 150, więc poznaniaka nie trzeba było dłużej przekonywać.
Do zakupu w Decathlonie namawiał mnie kumpel Alik, ale ogólna opinia znajomych była jednolita – jest zima – kup Trailówki.
Także dziękuję Wam moi drodzy.

R e k l a m a

Buty wykonane są solidnie i nie mam zastrzeżeń do jakości szycia i dopasowania do stopy, podeszwa ma samoczyszczący bieżnik i całkiem dobrze spisuje się tak w błocie jak i na lodzie, zarówno przy przyspieszaniu jak i przy hamowaniu.
Tłumienie tych butów jest bardzo niskie, co w połączeniu ze sztywną konstrukcją, mocno odbiera komfort na asfalcie.
Muszę tu dodać, że ogólnie buty Kalenji są przygotowane dla biegaczy o masie nie przekraczającej 90kg. Jeśli więc tak jak ja znacznie przekroczymy masę – problem braku tłumienia robi się większy i może prowadzić do bólu stóp. Buty te z wyglądu są raczej wąskie, jednak bez najmniejszego problemu znajduje w nich miejsce moja szeroka stopa, do tego krój akceptuje też sporą różnicę w długości stóp lewej a prawej.

Pierwszy bieg natychmiast zachęcił mnie do zakupu nowych wkładek, o których tu się szerzej rozpisałem, ale choć podczas marszu komfort jest duży, w biegu nadal mam problem przy twardym podłożu.

Podsumowując – buty trailowe w atrakcyjnej cenie, z dobrą przyczepnością do podłoża i świetną kontrolą kierunku oraz stabilizacją stopy, przeznaczone wyłącznie na miękkie podłoża, ziemne suche jak i błotniste, śnieg oraz ewentualnie lód.
Spotkałem jednak sporo pozytywnych opinii na temat tłumienia, domyślam się więc, że jeśli mieścisz się w limicie 90kg to buty mogą okazać się dla Ciebie wystarczająco “miękkie”.

autor: Adrian Diego Stan

Redaktor
Miłośnik fotografii, zabytkowych aparatów, motocykli i Szkocji
Sporty: bieg, rower, spacer, rolki, siłownia, wędrowanie
Lokalizacja: Poznań | Polska

FacebooktwitterpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwitterpinterestlinkedintumblrmail


2 komentarze do “Wreszcie mam trailówki Kalenji Kiprun XT6

Leave a Reply